O nas

DZIELNICOWY OŚRODEK KULTURY URSYNÓW

Rozbudzamy odwagę w każdym, kto chce rozwijać artystyczne pasje. Dzieciaki malują, budują modele samolotów, seniorzy tańczą cza czę. Jako jedyni w Warszawie prowadzimy Galerię Komiksu. W Miejscu Aktywności Lokalnej wspieramy pomysły na sąsiedzkie działania. Sprawimy, że podczas klimatycznych koncertów zrelaksujesz się, a w naszej przytulnej kawiarni po ciężkim dniu odpoczniesz pijąc dobrą kawę.

Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów to nowa placówka na mapie kulturalnej Warszawy. DOK został oddany do użytku w październiku 2017 r., a już w lutym 2018 r. rozpoczęliśmy naszą działalność. Koncerty, wystawy, przedstawienia teatralne, spotkania z ciekawymi ludźmi, a także warsztaty i zajęcia stałe to propozycje, które oferujemy wszystkim mieszkańcom Zielonego Ursynowa i nie tylko. Tu z pewnością coś interesującego dla siebie znajdą ursynowianie w każdym wieku – dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Nasza różnorodna oferta działań kulturalnych jest zgodna ze zgłoszonymi pomysłami i potrzebami mieszkańców. Chcemy też stworzyć miejsce przyjazne dla twórców, artystów oraz wszystkich zainteresowanych uczestniczeniem w szeroko rozumianym życiu kulturalnym. Do tej pory udało nam się zorganizować ponad 80 przedsięwzięć kulturalnych, w których wzięło udział ponad 10 000 osób.

Zadbaliśmy również o pogłębianie wiedzy na temat lokalnej historii, w maju wydaliśmy książkę pt. „Jesteśmy z Ursynowa, wspomnienia mieszkańców” oraz powstało i rozpoczęło swoją działalność Miejsce Aktywności Lokalnej (MAL). Tu wspieramy oraz pomagamy realizować inicjatywy społeczne mieszkańców. Wspólnie stworzymy przestrzeń do aktywnego spędzania wolnego czasu i nawiązywania sąsiedzkich relacji.