Instruktorzy

Tomasz Sedlakowski

Taniec

Rozwiń
Tańce Hulańce

Przygodę z tańcem rozpoczął w 1988 roku. Od 1991 roku tańczy profesjonalne i zawodowo, rozpoczynając karierę w ZPiT UW "Warszawianka", w którym tańczył przez 13 lat. Od tego czasu brał udział w przeszło tysiącu koncertach, spektaklach i pokazach tanecznych. Występując na scenach w kraju i za granicą, od Kanady przez Stany Zjednoczone i Meksyk, kraje Europy po Koreę i Japonię.

Wszechstronny tancerz, instruktor i choreograf, zainteresowany i zajmujący się różnymi gatunkami tańca. Swój warsztat taneczny rozwijał w wielu szkołach i formacjach tanecznych w ramach dziesiątków warsztatów tanecznych i instruktorskich oraz kursów tańca, prowadzonych przez polskich i zagranicznych nauczycieli. W latach 2001-2009 uczestnik i zdobywca wielu nagród w ogólnopolskich turniejach tańców polskich, między innym: Tytuł Mistrza w V Mistrzostwach Polski w Tańcach Narodowych, Wieliszew 2005, oraz Tytuł Najlepszej Pary Roku w latach 2005, 2007 i 2008. Uprawnienia zawodowe instruktora tańca (5533/PAS/2010) Od 2005 roku prowadzi zajęcia taneczne grupowe i indywidualne, w tym: przygotowanie par do udziału w turniejach, przygotowanie par i grup tanecznych do pokazów, uczestniczy w projektach edukacyjno-tanecznych, prowadzi zajęcia z nauki tańca. Od 2013 roku członek Stowarzyszenia Sztuki i Edukacji Artystycznej.

Aleksandra Grabińska

WarsztArt

Rozwiń

WarsztArt

Absolwentka liceum plastycznego w Warszawie. Studentka edukacji artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Laureatka stypendium artystycznego Miasta Warszawy w 2018 oku, wieloletni rekonstruktor historii i odtwórca rzemiosł historycznych, aktywny na ponad kilkudziesięciu imprezach, projektach i festiwalach historycznych.

Wiktor Osiadacz

Warsztaty szermierki szablą

Rozwiń

SZABLA POLSKA - warsztaty szermierki szablą

Wychowanek legendarnego szermierza sportowego, olimpijczyka Wojciecha Zabłockiego. Od prawie 20 lat zajmuje się szermierką historyczną bojową szablą. Trenował najpierw pod okiem Wojciecha Zabłockiego a potem jego syna Marcina. Obecnie kontynuuje prace mistrza Zabłockiego.

Anna Adamska

nauka języka

Rozwiń
Ania z Zielonego Ursynowa, Angielski dla dzieci Nauczyciel wychowania przedszkolnego. Absolwentka warszawskiej uczelni wyższej Wszechnicy Polskiej, na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Od 2012 roku pracuje z dziećmi w języku angielskim udzielając korepetycji oraz w placówkach przedszkolnych z podopiecznymi w wieku 3-6 lat. Traktując pracę z dziećmi jako zamiłowanie, a nie obowiązek wprowadza na zajęciach atmosferę „kontrolowanego rozluźnienia”, budując w ten sposób bezpieczeństwo i zaufanie podopiecznych. Posiada wiedzę z zakresu wychowania przedszkolnego, emisji głosu, integracji sensorycznej i glottodydaktyki. Korzysta z szerokiego wachlarza pomocy dydaktycznych. 
Eunika Wilczyńska

perkusja

Rozwiń
Studentka klasy perkusji w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od kilku lat prowadzi zajęcia muzyczne dla dzieci, rozbudzając ich kreatywność poprzez zabawę muzyką. Promuje sztukę perkusyjną, która uczy koncentracji, poprawia koordynację ruchową, ale również pomaga wyrażać emocje. Na zajęciach z dziećmi czy dorosłymi kieruje się zasadą doceniania – poprzez stawianie kolejnych wyzwań, pragnie zwiększać pewność siebie ucznia, przez co gra na perkusji sprawia jeszcze większą przyjemność. Na co dzień zajmuje się także wolontariatem w Stowarzyszeniu WIOSNA – Akademii Przyszłości.
Dorota Gogolewska

Keyboard i piano

Rozwiń
Keyboard i piano Pracuję autorskim programem, opartym na doświadczeniu zdobytym podczas Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych organizowanych wielokrotnie w Polsce przez Federation Internationale des Jeunesses Musicales.  Zdobyte doświadczenia zawarłam w książce „Poradnik dla nauczycieli Szkół Muzycznych Casio”. Wykorzystując nowoczesne technologie pomagam w szybki sposób zdobywać umiejętność gry na keyboardzie czy pianinie cyfrowym. Każdy uczeń pracuje na wybranych przez siebie ulubionych utworach muzyki klasycznej i rozrywkowej. Na  lekcjach panuje twórcza i swobodna atmosfera. Zapraszam.  
Paulina Król

Joga dla dzieci

Rozwiń

Joga dla dzieci

Paulina Król, trenerka jogi dla dzieci, pedagog z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyła Wyższe Studia Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu oraz Wyższe Studia Edukacji Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Łódzkim. Większość życia zawodowego poświęciła pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w placówkach edukacyjnych i jako prywatna opiekunka. W pracy z dziećmi wykorzystuje ich naturalną energię i ciekawość. Tworzy pełne akceptacji, empatyczne relacje, czerpiąc z nurtu Porozumienia Bez Przemocy. W zajęciach rozwojowych dużą uwagę przykłada do wykształcania u dzieci umiejętności słuchania, asertywnego wyrażania swojego zdania, oraz inteligencji emocjonalnej u podstaw której leży umiejętność rozpoznawania i nazywania emocji.

Kamil Wawrzuta

Spiżarnia Musicalowa

Rozwiń
Spiżarnia musicalowa. Kamil Wawrzuta tancerz, choreograf. Absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, PWST w Krakowie oraz filologii polskiej na ATH w Bielsku-Białej. Jest współtwórcą grupy Ruchomy Kolektyw, z którą realizuje własne projekty choreograficzne (Profanum 2013, We are not superheroes 2016). Zajmuje się ruchem scenicznym i choreografią w spektaklach dramatycznych, m.in: New Year's Day 2016, Przybora – Sinatra. Pracuje aktywnie jako tancerz i performer, prowadzi zajęcia i warsztaty taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Występował m.in. w: Kariera Artura Ui, reż. R. Brzyk 2018, Strawiński. Przejścia (2017), Sideways Rain (2016), Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci (2016),  Mefisto (2014), Uroda życia (2013), Święto wiosny - komentarz (2013), Harnasie - widowisko muzyczne pod Wielką Krokwią (2012).
Adão Sangue Bom

Capoeira

Rozwiń
CAPOEIRA MINHA ARTE MINHA LUTA CAPOEIRA MOJA SZTUKA MOJA WALKA Zajęcia prowadzi profesor Adão Sangue Bom uczeń mestre Jorge`ego. Praktykę capoeira rozpoczął w 1999 roku, w 2004 roku otrzymał uprawnienia do prowadzenia zajęć. Capoeira to brazylijska sztuka walki praktykowana przy muzyce w formie gry, opartej na dialogu ruchów ataku i obrony. Zabawa ruchem, w której istotną rolę odgrywa historia, filozofia oraz szacunek do tych, dzięki którym przetrwała, mimo licznych represji. Zapraszamy na zajęcia, warsztaty, festiwale Capoeiry do Szkoły Núcleo de Capoeiragem Movimento Cultural w: Polsce, W.Brytanii, Brazylii. Korzystając z obu nurtów capoeiry szukamy najbliższej nam formy tej pięknej  sztuki.    
Tadeusz Stasiak

Gitara

Rozwiń
Muzyk, nauczyciel i muzykoterapeuta, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, warszawskiej szkoły muzykoterapii dr Elżbiety Galińskiej oraz kursu pedagogicznego w CENSA w Warszawie. Nauka gry na gitarze jest jak wspinaczka, można oczywiście zacząć od trudnej trasy i dzięki samozaparciu ją ukończyć, lecz łatwo wtedy też odpaść od ścianki i zniechęcić się do dalszych prób. Zaczynając  drogę z pomocą doświadczonego trenera jest zdecydowanie łatwiej i szybciej. Kryzysy, które przyjdą pokonujemy wspólnie, co zachęca do dalszej wędrówki. Podobnie jest z nauką gry na gitarze, odpowiedni start z nauczycielem, utrwalenie właściwych nawyków, odnalezienie własnego stylu nauki jest bardzo pomocne w dalszej samodzielnej praktyce gitarowej.
Maria Stoksik

Strefa Kobiet

Rozwiń
Strefa Kobiet Mieszkam na Ursynowie i chcę aktywnie uczestniczyć w życiu naszej dzielnicy. Gdy powstał Dom Kultury uznałam, że to świetne miejsce i czas aby stworzyć w nim przestrzeń do wzajemnego poznawania się kobiet mieszkających w naszej okolicy. Strefę Kobiet tworzę z myślą o Paniach, które, tak jak ja, są ciekawe świata i ludzi, pragną się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty.
Agnieszka Popkiewicz

Spiżarnia Musicalowa

Rozwiń
Spiżarnia musicalowa Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu; na Uniwersytecie we Wrocławiu ukończyła podyplomowe studia psychologiczne: Psychologiczne wspieranie Dzieci i Młodzieży z trudnościami; scenarzystka; reżyser od kilku lat  instruktor teatralny. Pracowała min na planie serialu TVP „Głęboka woda” i „Dziewczyny z Ukrainy”, a także w filmie fabularnym „Sala samobójców”. Napisała scenariusz do jednego z odcinków serialu TVP „Głęboka woda”, pracowała min w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu i Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Prowadziła min międzynarodowe warsztaty teatralne dla dzieci w Chorzowie pod patronatem Towarzystwa Ochrony Praw i Godności Dziecka,  przez  kilka lat była związana z CK Agora we Wrocławiu prowadząc zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży. reżyserka spektaklu  dla młodzieży pt. „Głodne Dziecko” w ramach ogólnopolskiego festiwalu teatralnego Feta, prowadzi  warsztaty teatralne dla dorosłych
Agata Warda

Spiżarnia Musicalowa

Rozwiń
Założycielka Spiżarni Musicalowej. Uczęszczała do klasy fletu w koszalińskim Liceum Muzycznym, gdzie wzięła udział w musicalu „Fatamorgana”, do którego muzykę napisał Adam Sztaba. Ukończyła Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie występowała m.in. w „Skrzypku na dachu” czy „Les Miserables” oraz studia na wydziale wokalno-aktorskim w Akademii Muzycznej w Gdańsku gdzie wystąpiła jako Cherubin w „Weselu Figara”, Filipiewna w „Eugeniuszu Onieginie” w Operze Bałtyckiej. Wokalistka Teatru Muzycznego Roma w Warszawie (m.in. „Grease”, „ Miss Saigon”, „Taniec Wampirów”, „Koty”, „Deszczowa piosenka" czy „Akademia Pana Kleksa”, przy tej ostatniej produkcji pracowała z dziećmi nad stroną wokalną). Od wielu lat pracuje jako nauczyciel i instruktor zajęć artystycznych w całej Polsce. Ukończyła wydział psychologii SWPS w Warszawie oraz 22 edycję Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego ośrodka INTRA. Prowadzi działalność pod nazwą Spiżarnia Kulturalna, w której wyprodukowała i nagrała dla Polskiego Radia płytę „Piosenkowa Spiżarnia”. Jest prezesem i założycielem Stowarzyszenia Kultury Niefizycznej, które realizuje swoją misję edukacji artystycznej w małych miejscowościach. Prowadzi bloga dźwiękowego dla dzieci i rodziców pod nazwą www.rudzikpolny.pl oraz Spiżarnię Musicalową, czyli miejsce, w którym dzieci i młodzież mogą kreatywnie spędzać czas. Uwielbia Björk, której piosenki wykonuje w języku polskim w swoim recitalu „Bjerki”. Jest mamą Kostka, specjalisty od Star Wars i Minecraft oraz Idy, która w wieku 3 lat tworzy nowe style taneczne.
Andrzej Olesiak

Modelarnia

Rozwiń
Modelarnia Modelarz kartonowy. Szef warszawskiego klubu modelarzy kartonowych QUAK. Swoją przygodę z modelami kartonowymi, która trwa do dzisiaj rozpocząłem w szkole podstawowej. Przez ten czas skleiłem kilkaset modeli. Moją ulubioną tematyką są modele pojazdów szynowych. Od 2000 roku aktywnie uczestniczę w konkursach modelarskich w całym kraju jako wystawca, juror oraz organizator. Byłem kilkakrotnie nagradzany za swoje prace.
Ewa Kolk

Uniwersytet Taneczny Trzeciego Wieku

Rozwiń
Uniwersytet Taneczny Trzeciego Wieku Ewa swoją przygodę taneczną rozpoczęła mając 8 lat, stawiając pierwsze kroki w tańcu towarzyskim w klubie tanecznym "Altus". Tam wraz z partnerem rozwijała swoje umiejętności, szkoląc się na licznych warsztatach oraz obozach tanecznych. Od 2009 roku jest czołową tancerką Rewii Tańca Tropicana, gdzie odnalazła swoją prawdziwą pasję - sambę brazylijską oraz profesjonalne pokazy taneczne. Ukończony kurs instruktora pozwolił jej zawodowo zająć się nauką tańca. Obecnie wraz z mężem prowadzi Uniwersytet Taneczny Trzeciego Wieku, który jest pierwszą taką inicjatywą w Polsce. Mimo młodego wieku wspaniale odnajduje wspólny, taneczny język z Seniorami, starając się aby jej zajęcia były zarówno merytoryczne jak i przyjemnie męczące. Jej głównym celem jest "roztańczenie" wszystkich Seniorów w Polsce.
Marta Mandaryna Wiśniewska

HIP HOP w MDS

Rozwiń
Szkoła Tańca MDS Mandaryna Dance Studio Artystka, tancerka, choreograf, instruktor tańca hip hop, mistrzyni i wice mistrzyni Polski tańca hip hop solo. Sędzia federacji World Artistic Dance Federation, oraz Polskiego Związku Tańca Freestyle International Dance Organization. Swoje pierwsze kroki taneczne stawiała na scenie już w wieku 6 lat w Teatrze Powszechnym, oraz w Teatrze Wielkim w Łodzi wraz z zespołem artystycznym Krajki,  jako mała dziewczynka tańczyła na scenie u boku Majki Jeżowskiej. Od zawsze jej pasją był taniec hip hop i do dziś uprawia tę formę tańca. Jedna z pierwszych polskich artystek, której koncerty były widowiskiem tanecznym. Obecnie właścicielka Szkoły Tańca MDS Mandaryna Dance Studio. Jej tancerze to m.in. Mistrzowie i Wice-mistrzowie w kategorii dziecięcej i młodzieżowej. Przygotowywała wiele choreografii do programów telewizyjnych dla polskich i zagranicznych artystów.
Justyna Marciniak

Karate

Rozwiń
''7-krotna Mistrzyni Świata. Jej misją jest rozbudzanie wszechstronnych pasji wśród adeptów oraz kształtowanie ich charakterów. ''Jeśli chcesz wychowywać swoje dziecko poprzez sport, wybierz karate. Tam Twoje dziecko nauczy się m.in. szacunku''. Absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Karate tradycyjne trenuje od ponad 20 lat. Jest licencjonowaną instruktorką z 13-letnim doświadczeniem. Trenerka Kadry Polski Dzieci programu ''Sportowy Talent'', a także juniorów i kadetów. Na swoich zajęciach stara się przekazywać podopiecznym wartości, których sama została nauczona; szacunek, dyscyplina, wytrwałość, pokora, przyjaźń. Największą nagrodą dla niej jest uśmiech dziecka, jego wszechstronny rozwój i osiaganie wyznaczonych celów. Jej pasją są podróże i muzyka. Jako 15 letnia reprezentantka Polski odwiedziła ponad 30 krajów.'' Teraz poświęca się krzewieniu kultury fizycznej na podstawie japońskiego budo. Autorka książki dla dzieci, rodziców i trenerów o karate, pod tytułem ''Karate, nie tylko dla dzieci''. Wiceprezes sportowej fundacji dla dzieci ''Zmieniamy Życie''.
Katarzyna Ciepielak

Rysownia

Rozwiń
prowadzi zajęcia Rysownia Artysta plastyk, pedagog, a także instruktor origami i trener 1 stopnia Sensoplastyki R . Od ponad 15 lat prowadzi autorskie warsztaty plastyczne dla wszystkich osób zainteresowanych obcowaniem ze sztuką. W swojej pracy dzieli się wiedzą i pasją, a także pragnie inspirować i pokazać, że sztuka to prawdziwy skarb. Najmłodszym pomaga odkrywać własne zdolności, a starszym doskonalić różne techniki malarskie i rysunkowe za pomocą, których mogą wyrażać siebie.
Hanna Milanowicz

Joga

Rozwiń
prowadzi zajęcia z Jogi Absolwentka studiów podyplomowych Joga i relaksacja (AWF w Warszawie), instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha joga, artysta grafik, właściciel studio Joga Milano. Prowadzi zajęcia prozdrowotnej jogi kręgosłupa skupionej na harmonijnym rozwoju ciała i umysłu, niezależnie od wieku i ograniczeń, które posiadamy. Jest żywym przykładem, jak bardzo praktyka jogi może poprawić stan zdrowia i polepszyć jakość naszego życia. Wciąż doskonali swoje umiejętności biorąc udział w licznych warsztatach, głównie jogi terapeutycznej. .
Grażyna Kopeć

Drama, zajęcia teatralne

Rozwiń
Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie (2006 r.) na wydziale aktorskim. Mgr sztuki - aktorka. Jej teatralna historia zaczęła się w jednym z warszawskich domów kultury, gdzie zaraziła się teatrem. Jeszcze podczas studiów współpracowała z Agnieszką Glińską i Janem Englertem. Będąc na trzecim roku Akademii Teatralnej wystąpiła w przedstawieniu Aleksandry Koniecznej w Teatrze Rozmaitości. Bezpośrednio po ukończeniu studiów związała się z opolskim Teatrem Dramatycznym, gdzie grała w przedstawieniach Agnieszki Holland, Anny Smolar, Bartosza Zaczykiewicza i Pawła Passiniego. Równolegle przy opolskim teatrze prowadziła zajęcia teatralne dla dzieci. Dzisiaj mieszka w Warszawie i współpracuje z Teatrem Narodowym, oraz tworzy swoje artystyczne projekty filmowe. Na co dzień prowadzi zajęcia z dramy i zajęcia teatralne dla dzieci, autorskie animacje kulturalne i warsztaty teatralne dla dorosłych. Prywatnie jest mamą Tosi.