Aktualności

Aktualne oferty wolontariatu

Ursynów wczoraj i dziś

JUŻ W TĘ SOBOTĘ 6. 10 O GODZ. 12.00 ROZPOCZYNA SIĘ PIERWSZY WARSZTAT DLA MŁODZIEŻY DIGITAL STORYTELLING!

ZAPRASZAMY  WAS!

Dzielnicowy Ośrodek Kultury w ramach wsparcia projektu mieszkańców „Międzypokoleniowy projekt sąsiedzki - Zielony Ursynów wczoraj i dziś” szuka wolontariuszy do w/w projektu.

Zapraszamy młodzież 14 -18 lat do udziału w wyjątkowych, bezpłatnych warsztatach Digital Storytelling w ramach sąsiedzkiego międzypokoleniowego projektu  „Zielony Ursynów – wczoraj i dziś”*

 Dlaczego warto?

  • zdobędziesz umiejętności przygotowywania historii mulitmedialnych i wykorzystania swojego smartfona do robienia zdjęć, wywiadów, filmów poklatkowych, komiksów, podcastów i montaży
  • poznasz przydatne aplikacje na telefon min. Comica, Prizma, PicPac.
  • stworzysz w grupie rówieśników własne materiały, zdjęcia i zdygitalizowane historie
  • przygotujesz we współpracy z grupą młodzieżową wystawę multimedialną w Dzielnicowym Ośrodku Kultury.
  • poznasz fajnych ludzi – innych młodych ale też przyjaznych dziennikarzy i dziennikarkę TOK FM!
  • Zrobisz coś nowego! Zaliczysz wolontariat!

Kiedy? 4 soboty października (6, 13, 20, 27) w godzinach 12.00 – 16.00 (możliwa zmiana godziny w sytuacji gdyby większość uczestników zgłosiła taką potrzebę).

Gdzie? W Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów ul. Kajakowa 12. Opiekunką grupy młodzieżowej jest Katarzyna Kszyszkowska-Sut (nr. telefonu 22 125 56 03)

Kto poprowadzi warsztaty?

Maciej Sopyło - Prezes Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy „Polis”. Stały współpracownik Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Przeprowadził ponad tysiąc godzin warsztatów z zakresu praw człowieka, edukacji medialnej i cyfrowej, odpowiedzialnego dziennikarstwa, hejtu i mowy nienawiści, autoprezentacji i komunikacji - dla nauczycieli i nauczycielek, prawniczek i prawników, pracowników i pracowniczek trzeciego sektora, studentów i studentek, dzieci i młodzieży, a także dla więźniarek i więźniów.

Marcin Grudzień - trener Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy ”Polis”. Przeprowadził ponad tysiąc godzin szkoleniowych z zakresu edukacji medialnej, mowy nienawiści, wykorzystania nowych technologii w mediach, kultury remiksu, fotografii, autoprezentacji i komunikacji.

Zuzanna Piechowicz - Sekretarz redakcji Radia TOK FM a poza tym wiceprezeska Stowarzyszenia Młodych Dziennikarzy "Polis" i trenerka warsztatów dziennikarskich i z zakresu praw człowieka. Zainteresowana wszystkim, co związane z Dalekim Wschodem, szczególnie Chinami i Birmą. Z wielką determinacją próbuje nauczyć się chińskiego. W TOK FM od 2008 roku.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Zgłoś się:

e-mail: wolontariat@dokursynow.pl, tel. 22 125 56 03

#fb Zielony Ursynów-wczoraj i dziś

„Projekt dofinansowany ze środków „Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS oraz SOKiAL Krzesk”

Archiwum