30/06/2018 / Sb. Ndz. / 11.00-18.00

ROZRYWKA

Sherlockon Polska

Zapraszamy serdecznie na:

Sherlockon Polska – to konwent tworzony dla fanów przez fanów. Zapraszamy na prelekcje, panele dyskusyjne, sprzedaż gadżetów związanych z Sherlockiem, aukcje fanartów, gry, quizy, konkursy na różnych poziomach zaawansowania, grę terenową opartą o nierozwiązaną sprawę Holmesa, pokaz technik kryminalistycznych, warsztaty pszczelarskie i wiele innych atrakcyjnych niespodzianek.

W tym roku podczas Sherlockonu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach w ramach Strefy Warsztatowej.

W sobotę 30 czerwca odbędą się m.in. warsztaty pisarskie na temat wzbudzania emocji u czytelników, które poprowadzi autor kryminałów i ekspert od storytellingu, Michał Larek oraz warsztaty rysownicze, również w sobotę będzie okazja porozmawiać z ekspertami od kryminalistyki – wykładowcami Szkoły Policyjnej w Pile, którzy przygotują dla nas 1,5-godzinny pokaz.

Dla fanów Escape roomów ekipa Team Exit przygotuje specjalny sherlockowy pokój. Escape room to jedyna atrakcja, na którą trzeba będzie kupić dodatkowy bilet (w cenie 20 zł).

W niedzielę  1 lipca zapraszamy na warsztaty z wymowy brytyjskiej i panel z twórcami słuchowisk dla Audioteki, podczas którego będzie można zadawać pytania m.in. inżynierowi dźwięku. Na scenie widowiskowej odegra się na żywo słuchowisko Audioteki o Sherlocku Holmesie. Narratorowi towarzyszyć będzie 4-osobowy zespół (wiolonczela, kontrabas, altówka, skrzypce).

​Nowością będą także warsztaty z podstaw filmowania, kadrowania i ujęć na podstawie serialu BBC “Sherlock”, prowadzone przez operatorów TV Młodzieżowej. Warsztaty z mowy ciała poprowadzi aktor Oskar Hamerski.

Pełny program na stronie https://czendo.wixsite.com/sherlockon