06/10/2018 / Sb. / 17:00-19:00

Rozwój

ZAMIAST WYCHOWANIA

Zapraszamy rodziców, opiekunów i wychowawców na cykl czterech seminariów dotyczących budowania relacji z dziećmi na wartościach takich jak równa godność, autentyczność, ochrona integralności, odpowiedzialność osobista. Seminaria są licencjonowane przez Familylab, opierają się na podejściu duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula (znanego m.in. z książki “Twoje kompetentne dziecko”). Na poszczególnych spotkaniach przyjrzymy się tematom odnoszącym się do obszarów kluczowych dla rozwoju dziecka, takich które bardzo często stanowią wyzwanie dla rodziców lub odnoszą się do codziennych doświadczeń.

KIEDY: 

6 października – Jestem OK taki, jaki jestem – jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości?

13 października – Dorosły jak latarnia morska – jakiego przewodnictwa potrzebują dzieci?

20 października – Jak mówić „NIE” – o sztuce odmawiania bez wyrzutów sumienia

27 października – Agresja – niebezpieczne tabu

Czas trwania: Od 17.00 do 19.00

KOSZT:

udział w całym cyklu – 170 zł/os

udział w pojedynczym seminarium – 50 zł/os

ZAPISY:

przez formularz https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScN-B1PVWmOGFo_q2neQd0k7X0seCsuzNnqnW7oxOuNE3o9JQ/viewform

lub pod numerem telefonu: 609074569

Instruktor:

Krystyna Jędrzejewska – certyfikowana trenerka Familylab, z wykształcenia pedagog, marketingowiec, instruktorka fitness, trenerka edukacji globalnej, zawodowo związana z organizacjami pozarządowymi.

Kiedy poznałam Jespera Juula i jego filozofię poczułam, że „jestem w domu”. Otworzyłam drzwi do mojego wnętrza, do mojej autentyczności, do odpowiedzialności osobistej. W proponowanych przez niego wartościach, na których można oprzeć rodzicielstwo i bliskie relacje, zobaczyłam swoje wartości. Przepełniła mnie ogromna radość i wdzięczność za ubranie w słowa myśli i uczuć, które towarzyszyły mi od dawna. Jeszcze kilka lat temu wydawało mi się, że zadaniem rodziców jest wychowywanie dzieci na przyzwoitych ludzi, formowanie ich, kształtowanie. Dziś widzę rodzicielstwo jako towarzyszenie dziecku w przeżywaniu życia na jego własny sposób, jako bycie dla niego przewodnikiem, a także jako przestrzeń, w której mogę rozwijać samą siebie. Włączyłam się w działalność Familylab, ponieważ chciałabym dzielić się z innymi rodzicami tą filozofią, która mnie tak bardzo inspiruje w codziennym życiu.